Quiche s brokolicí, jogurtem a pečenou paprikou

By | 5.1.2016

Miluju quiche. Zasytí, je plný bílkovin, je možné ho jíst teplý i studený, vidličkou, nebo jako pizzu. Je taky celkem snadný na přípravu. A stejně jako u zmiňované pizzy je možné na něj použít libovolné ingredience co máte doma: cuketu, houby, šunku, kozí sýr, špenát – možností je nepočítaně.

Protože je v mojí ledničce za všech okolností nějaý ten čistý bílý jogurt, použil jsem pro tento recept plnotučný (10 %) jogurt s nízkým obsahem cukru (Choceňský) místo smetany. Je to trošku zdravější a chuť to nepokazí. Je duležité použít plnotučný jogurt. Pokud použijete nízkotučný, nebo i normální bílý jogurt, budete mít místo quiche vaječnou kaši.

Recept je na 6 porcí, 1 porce obsahuje kolem 330 kcal a přijde na cca 43 Kč (listopad 2015)

Korpus
125 g hladké mouky (může být půl na půl hladká a žitná celozrnná)
1 žloutek (uchovejte bílek na náplň)
8 polévkových lžic (75 mL) olivového oleje
100 mL studené vody
1/2 čajové lžičky (4 g) soli

Náplň
4 vaječné bílky
2 celá vejce
1/2 čajové lžičky (4 g) soli
2 ks (160 g) červené papriky
2 ks (50 g) jarní cibulky
120 g brokolice
150 g plnotučného čistého jogurtu (Choceňský)
50 g zralého cheddaru
50 g sýru Leicester

V malé míse smíchejte mouku a 1/2 lžičky soli. V druhé misce ušlehejte olej, vodu a vaječný žloutek tak, aby utvořily pěnu. Přidejte do mouky a dobře zpracujte. Výsledné těsto je trochu olejovité a snadno se trhá, je proto obtížné jej vyválet a přenést do formy. Proto jej osobně tak nějak prsty/dlaněmi rozestřu/vmačkám do 23cm koláčové formy s volným dnem. Zkuste udělat korpus co nejtenčí, ale bez děr. Po chvilce natrénování to jde celkem snadno. Uprostřed korpusu udělejte malou dírku vidličkou aby mohl při pečení unikat nahromaděný vzduch.

Předehřejte troubu na 190°C a pečte korpus 20 minut.

Pokud máte dostatečně prostornou troubu, můžete zároveň upéct i papriku a ušetřit tak čas. Nakrájejte papriky na malé kostičky, dejte na plech a pečte na 190°C 20 minut.

V míse, co jste používali na těsto, rozmixujte 4 bílky a 2 celá vejce, sůl a jogurt. Přidejte nahrubo nastrouhaný cheddar a Leicester. Přidejte brokolici nakrájenou na malé kousky a nasekanou jarní cibulku. Když jsou dopečené papriky, přidejte je taky.

Vše dobře promíchejte, a rovnoměrně nalijte do korpusu.

Předehřejte troubu znovu na 190°C a pečte 30-40 minut, dokud není střed quiche ztuhlý.

Podávejte quiche teplý, nebo jej uchovejte v lednici max 3 dny.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.